top of page

צבא

טרום הגיוס לצבא מתחיל עבור גבי בהתלבטויות: מול האפשרות לשרת כמדריך בלו"טר שזה סוג של "ג'ובניק", נשקלת גם אופציה לשרות משמעותי יותר, כלוחם, על כל המשתמע מכך. ואז בתחילת אוגוסט 2006 גבי מתייצב עם מתן ונאורי בלשכת הגיוס ומתגייס לתותחנים. בשבטה מצטרף אליהם גם יגאל – חצי מהחבורה הרחובותית עושה טירונות בשבטה....

לאחר כארבעה ימים גבי עובר למורן ומתחיל מסלול טירונות שנמשך מספר חודשים. היחידה עם הרבה הילה וגאווה, האימונים קשים לכולם אך גבי נהנה מאד למרות שזוכה לטעום "תיזוזים" על ידי מפקדיו שלא מצליחים למחוק את החיוך מפניו. חבריו לטירונות מאור, צביאל, בן צבי, וולנד, שני, אלירן ואחרים זוכרים ברנש חזק, בריון, חסון, אשר יודע לקחת את הדברים הכי קשים בצחוק. גם כשמדובר ב"טרטורים"  לצורך "חינוך חיילי".

צביאל: זכיתי לבלות עם גבי הרבה זמן ב"מצב (תנוחת שכיבת סמיכה), לי היה מאד קשה וגבי כל הזמן חייך, כולנו היינו תמימי דעים כי גבי גרם הרבה תסכול למפקדים, הם לא הצליחו לשבור אותו לא משנה כמה זמן נמשך ה"מצב". בסיום הטירונות יודעים כל החיילים וגם המפקדים שיש להם עסק עם בחור חזק. רוב החיילים במחלקה הספיקו להכיר את גבי ה"שטותניק" ותעלוליו וכן לקבל ממנו התייחסות בצורת אגרוף מלווה בחיוך..

אחרי הטירונות התחיל האימון המתקדם, בשלב זה כבר יש הרבה יותר עניין, הרצון שאפיין תמיד את גבי ללמוד ולהכיר כל מכשיר על קרביו בא כאן לידי ביטוי, החבר'ה בפלוגה מעידים עליו שלמד במהירות והשתעמם מהר.
במקביל הם זוכים לקבל מגבי אימוני קרב מגע וסתם ככה אגרופים וטפיחות בכל הזדמנות.

בפברואר 2007 נערך מסע כומתה. למרות שהברכיים מציקות לגבי הוא מקפיד לשאת אלונקות ו"נגב" וזוכה לקבל את הכומתה של מפקדו הישיר..... הדרך מכאן לפלוגה עוברת בתעסוקה מבצעית. גבי עם אדרנלין בשמיים, נהנה לחוות סיכונים ו"אקשן". לאחר אימון בצפון גבי נשלח לקורס מפקדים למרות היותו חייל צעיר.

קורס מפקדים מזמן הרבה אתגרים, מאופיין בקשרי חברות מתהדקים והתחברות ליחידה. גבי מתייחס ברצינות ללימודים בקורס ורוצה תמיד להבין עד הסוף את מבנה הכלים.

בסיום קורס המפקדים גבי מצטרף לעמית ויחד עם שאר הצוות הם מתחילים מסלול עם טירונים.

עמית: גבי מגיע לתפקיד מלא מרץ ואנרגיות, חדור בתחושה של שליחות ויחד עם הקשיחות שהוא מפגין כלפי החיילים הוא מצליח לכבוש אותם כבר מהתחלה, בסיום הטירונות ב"שבירת הדיסטנס" באה לידי ביטוי אהבתם אליו.

בתום האימון המתקדם גבי עולה עם החיילים לפלוגה.

בפלוגה הוא מצטרף לרני ושמיר ומקבל תפקיד של מש”הד, תוך זמן קצר גבי מסומן כמקצועי ביותר, ומפגין יכולות המוערכות מאד על ידי מפקדיו. אשכנזי, מפקדו הישיר מעביר אליו אחריות ויודע שהעבודה תעשה.

שמיר: כולם היו חברים שלו בפלוגה כי כזה היה גבי. ידע להיות מפקד וחבר ותמיד חשב איך לחבר את כולם.

אלירן: הייתה בגבי התעקשות על הדברים החשובים, הוא דרש מעצמו ומאחרים ביצוע בצורה הכי יסודית וטובה, עד הסוף.

השהייה המשותפת בפלוגה בצוותים קטנים יוצרת חברותא ותכונותיו של גבי כחבר, איש שתמיד מוכן לעזור, אחראי ונבון ואפילו בשלן, באות לידי ביטוי. גם העבודה המבצעית מתאימה לאדרנלין של גבי....

השנה האחרונה בצבא, כולל מבצע עופרת יצוקה, היא אחת התקופות המיוחדות והמספקות מאד את גבי.
הוא אוהב את האנשים, אוהב את מה שעושה. למרות הפרויקטים והמשימות שהוטלו עליו חדשות לבקרים, הבילוי המשותף עם החבר'ה מהפלוגה גם בסופי השבוע מעיד על כך והוא משדר זאת גם בבית. וכך, כמה חודשים לפני תום השירות צץ הרעיון ללכת לקורס קצינים. לאחר בדיקה מדוקדקת ותוך השתדלויות של מפקדיו, גבי מבין שהצבא לא יוכל להתגמש כדי לאפשר לו לצאת לקורס הקצינים בתנאים שהוא היה רוצה, ולכן ביולי 2009 הוא יוצא לחפש"ש  ומשתחרר.

פעם מורן תמיד מורן, גבי מנסה לשמר את הקשר עם ההבטחה לשירות מילואים ביחידה,  הוא שומר על קשר עם אנשים מהיחידה, ויוצא איתם לבילויים. גם בזמן הטיול הגדול גבי מוצא זמן להיות איתם בקשר באמצעות מיילים.

בשמחה גדולה ואמיתית גבי פוגש את אליאור וצביאל בנפאל, שניהם מספרים על חיבור מיוחד עם גבי, התכנון לפגוש את צביאל גם בניו זילנד לא התממש......

bottom of page